65-51-H/01 Kuchař/Číšník

Střední odborná škola Litovel

Tříletý učební obor ukončený závěrečnou zkouškou a získáním výučního listu. Je určen pro chlapce i dívky s dobrou pamětí, kultivovaným vystupováním a organizačními schopnostmi. Umožňuje všestranné uplatnění v restauračních a hotelových provozech všeho druhu a úrovní.

65-51-H/01 Kuchař/Číšník

Základní informace

Název školy: Střední odborná škola, Litovel
Sídlo: 784 01 Litovel, Komenského 677
IZO: 00848875
IČ: 00848875
DIČ: CZ00848875
Zřizovatel: Olomoucký kraj

Přejít na detail školy

Popis oboru

Forma studia: denní
Délka studia: 3 roky
Způsob zakončení: závěrečná zkouška, výuční list

Jelikož je věnována velká péče výuce cizích jazyků, je absolvent schopen pracovat i v zařízeních s mezinárodní klientelou. Zájemci z řad žáků tohoto oboru mají možnost během studia absolvovat barmanský kurz vedený předními českými barmany. Absolventi, kteří úspěšně vykonají závěrečnou zkoušku, se mohou ucházet o přijetí do nástavbového studia pro absolventy učebních oborů.

KUCHAŘ

Zajímá tě gastronomie? Máš rád jídlo a rád vaříš? Přijď k nám! Jako kuchař se tu naučíš vyrábět různé české klasické pokrmy, ale i další gastronomické výrobky, jako jsou například hamburgery, nebo mořské plody. K tomu budeš využívat nejmodernější technologie a budeš pracovat ve více typech gastronomických provozoven, abys získal dokonalý přehled o práci v gastronomii.

ČÍŠNÍK

Jsi rád mezi lidmi? Baví tě komunikovat a být středem pozornosti? Zúčastňuješ se rád různých společenských akcí? Pak je tvé místo na naší škole!  Naučíš se pracovat v kolektivu a poznávat různé  zajímavé nápoje jako kávou, víno, pivo, aj.. Dobrý číšník, nebo servírka se uplatní ve všech gastronomických provozech a patří mezi žádané pracovní profese.

Gastronomie zažívá v současnosti značný rozvoj a návrat ke klasické kuchyni je větší a větší. Jako kuchař, nebo číšník můžeš například pracovat ve vyhlášených restauračních provozech nejen v okolí, ale i ve světě.

Kontakty

web: www.soslitovel.cz

tel.: +420 585 341 547
e-mail: sekretariat@soslitovel.cz
datová schránka: hc3j56y